EVERLUX - Utánvilágító biztonsági jelzések II. Kisokos a választáshoz

Utánvilágító biztonsági jeleket keresel, de nem tudod, hol kezdd?
Fontos számodra a hosszú távú megoldás?
Akkor ez a blogcikk neked szól!
Az EVERLUX termékek forgalmazójaként segítünk eligazodni és megtalálni a legjobb megoldást.
Lássuk csoportokba szedve:
Tűzvédelmi jelek
Ezeket a jeleket úgy kell elhelyezni, hogy azok láthatósága az épület bármely pontjáról biztosítva legyen. Tűz esetén létfontosságú, hogy a tűzoltó berendezések elérhetőek és használhatóak legyenek. Ezen berendezések helyét gyorsan és könnyen meg kell találni. Ehhez 1,8 méter és 2,5 méter közötti magasságban (néha még magasabban) a felismerési távolságnak megfelelő biztonsági jellel kell megjelölni az összes tűzvédelmi berendezést. Ha a tűzoltó berendezés nem látható, akkor kiegészítő jeleket kell alkalmazni. A tűzoltó berendezéseket továbbá közvetlenül a berendezés fölé vagy mellé helyezett azonosító jellel is meg kell jelölni.
Tiltó, rendelkező és figyelmeztető jelek
Amikor a kockázat felmérés feltárja a veszély különböző szintjeit, akkor ilyen jeleket kell elhelyezni a veszély természetének és helyének megjelöléséhez.
Olyan esetekben, amikor egy bizonyos tevékenység vagy magatartás veszélyes lehet vagy kockázatot okozhat, tiltó jeleket kell elhelyezni, a veszélyes magatartás megtiltásához, illetve a kockázat csökkentéséhez.
A szükséges figyelmeztető jelek megfelelő elhelyezésével csökkenthető a veszélyes helyzetek és balesetek mennyisége. Különös figyelmet kell fordítani a jelek egyértelmű és jól látható elhelyezésére. A jeleket úgy kell elhelyezni, hogy az információt még a veszély előtt közöljék, továbbá lehetőleg minél közelebb legyenek a veszélyforráshoz. Például, olyan területen, ahol targoncaközlekedés van, az összes odavezető bejáratnál el kell helyezni a targonca közlekedés veszélyére figyelmeztető jelet. A jeleket a targoncaközlekedés területén is több helyen telepíteni kell magas elhelyezéssel. Rendelkező jeleket kell elhelyezni az egyéni védőeszközök viselésére, vagy meghatározott magatartás előírásához.
Menekülési útvonal jelek
Fontos, hogy a menekülési útvonal jelek következetes és összefüggő tájékoztatást biztosítsanak a bent tartózkodóknak, annak érdekében, hogy a tartózkodási terület bármely pontjáról az épületet rendezett módon el tudják hagyni, és a gyülekezőhelyre távozhassanak.
Ezeket a tájékoztatásokat a menekülési útvonal mentén elhelyezett szabványos menekülési útvonal jelek biztosítják. A menekülési útirányt jelző rendszert az ajtók fölött lévő és az összes menekülési útirányváltozásnál elhelyezett biztonsági jelek alkotják.
Szükségszerű, hogy egy menekülési útirány jelhez érve a következő jel már látható legyen, és ez a tartózkodási helytől a gyülekezőhelyig folyamatos legyen. A menekülési útirány jelek elhelyezése a padlószinttől mérve 1,8 m és 2,5 m között legyen.
(Forrás:https://www.everlux.eu/website/HU/Flipbook/Everlux_Catalogue.html)
Kérdésed maradt a táblákkal kapcsolatosan? Esetleg nem találsz a webshopba olyan terméket amit keresel? Keress Bennünket és segítünk!
6400 Kiskunhalas, Szentháromság tér 9.
Üzletünk nyitva tartása:
Hé-Pé: 7:30 - 11:30, 12:00 - 16:00